YKS 11.SINIF REHBERi (Güncellendi)

11.Sınıftasın ve YKS  adına rehberlik mi lazım…

11.Sınıf ders çalışmaya başlanması gereken ve erkenden harekete geçip hedefe ilerlenmesi gereken bir noktadır. Bazıları için atılması gereken önemli adımların başıdır 11.sınıf. 11.Sınıf Rehberi hazırladık. Sizler için Üniversite olarak okuyabileceğiniz yazılarımızı adım adım derledik

Üniversite sınavına hazırlıkta önemli bir dönemdir 11.sınıf.Bu dönemi başarılı bir biçimde geçirirseniz 12’yi çok daha rahat ve stressiz geçirirsiniz.11 de nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı?

Öncelikle kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın.Böyle yaparsınız ümitsizliğe düşmezsiniz. Kendinizi  başarabileceğinize ama bunun için çalışmanız gerektiğine inandırın.Sınava hazırlığın en önemli kısmı bence burasıdır.
Bu dönemde çoğu kişinin önemsemediği ancak iyi bölümler için kilit sınav olan  TYT’yi bitirmek en mantıklısıdır aslında.Böyle yapılırsa  son sene 12 deki kritik konular daha iyi öğrenecek ve TYT ile fazla vakit harcamayacaksınız.

Peki TYT nasıl halledilir?

TYT öyle bir sınavdır ki Konuların hepsini bildiğinizi düşünseniz bile hep bir yerlerde bir eksik varmış hissine kapılırsınız. Bunu ancak fazla soru tipi görerek aşabilirsiniz.  Bu yüzden konu çalışırken  düzenli aralıklarla kendinize deneme sınavı uygulayın ve sonuçları iyi analiz edin. Hangi  dersi kaç dakikada çözdüğünüzü, dersleri hangi sıralamayla çözdüğünüzde iyi sonuç aldığınızı  ve en önemlisi de hangi konularda daha çok hata yaptığınızı tespit edin.Deneme çözmek hem eksiklerinizi görmenizi  hem de TYT mantığını çözmenizi sağlar.Böylelikle zamandan büyük oranda tasarruf edersiniz.

tyt din soruları

Diğer bir olayda anlama ve hızlı çözüme gitmektir. Bir  fen sorusu da matematik sorusu da önce doğru anlaşılırsa çözülür. Bunun için kitap okumak anlamanızı geliştirirken okuma hızınızı da artıracaktır.Böylelikle uzun paragraflardan sıkılmayacak ve doğruyu daha çabuk bulacaksınız.

Kısacası TYT için:

ağız ve diş sağlığı taban puanları 2019

1) Yapabileceğinize inanın.
2) Düzenli aralıklarla deneme çözün.Çözdüğünüz denemelerin analizini iyi yapın.
3)  Bol bol kitap okuyun çünkü son sene pek vaktiniz olmayacak.

AYT için yapabileceğiniz en iyi şey  ise 11’deki konuları zamanında öğrenmeniz ve geçmişteki AYT konularını çalışmanız olacaktır.12.sınıf konularını çalışmak son sene üzerinizde bıkkınlık yaratabilir bu da çalışmanızı önemli oranda düşürür.
Hepinize kolaylıklar dilerim.

Şimdi Ne yapman mı gerekiyor?

Aşağıda linke tıklayın ve 11.sınıflara tavsiyemiz olan yazılara ulaşın hepsini okuyun (Artık YGS LYS hazırsınız demeketir.)

BURADAN BAŞLA!!!

11.SINIF Rehber Yazılarımız İçin Tıklayın