YKS Başvuruları İçin Son Gün Ne Zaman?

Üniversite adayları için YKS başvuruları büyük önem taşıyor ve YKS başvuruları için son günler geliyor. ÖSYM’nin düzenlediği YKS’de paraların yatırılacağı son gün ne zaman? İşte merak edilenler…

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kılavuzunu, “http://www.osym.gov.tr” internet adresinde yayımlanmasının ardından öğrencilerin merak ettiği konu YKS bu sene ilk kez uygulanacak. 2018 YKS başvurularının son günü 21 Mart 2018 tarihinde yapılacak.

YSK BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?felsefe bilgi felsefesi

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgilerin yer aldığı 2018-YKS kılavuzuna göre, başvurular 1-21 Mart tarihleri arasında yapılacak. Sınav ücretleri ödemesi için son gün ise 22 Mart 2018. Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarının ücretleri 50’şer lira. Başvuru ücretiyle sınav koordinatörlüklerinden yeniden şifre edinme ücreti 5 TL, ek yerleştirme ücreti 15 TL. Başvuru tarihini kaçıranlar için geç başvuru günü ise 4 Nisan. Sınav ücretinin aynı gün ödenmesi gerekiyor. Geç başvuru gününde TYT, AYT, YDT sınav ücretleri ise 75 TL olacak.

YKS BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Sınava başvurmak isteyen adaylar kılavuza ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında öğrenim gören adaylar; başvurularını kendi okullarından, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri’nden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinden yapacaklar.

YKS Başvuruları Nasıl Yapılır Resimli Anlatım İçin Tıklayınız