YKS Kimya Nasıl Çalışılır ?

KİMYA DERDİ – Nasıl Çalışılır ? – Taktik, Metot, Yöntem

Muhammed Necdet ÖZCAN – Cerrahpaşa Tıp Fakültesi  

bilgisayar programcılığı uzaktan eğitim taban puanlarıİyi günler YKS tayfa,

Bugün dilimiz döndüğünce Kimya derdinize merhem olmaya çalışacağız inşallah. Kimya biraz gıcık bir ders olup genelde seveni azdır. Ancak normal bir çalışma ile YKS de iyi netler çıkarabileceğiniz bir ders. Sorular da aslan payını organik kimya alıyor oradan başlayalım madem. Organik kimyada biraz nankörlük var çalışmayınca unutulabilir, biraz biyoloji vari sık tekrarı hak eden bir konudur. Bunun için küçük özet kitapları alırsanız veya bol zamanınız varsa özet çıkarıp günde yarım saat bakılabilir tabi konuları bitirdikten sonra bu, eğer konuları bitirmedi iseniz 7-10 günde güzel bir çalışma ile halledilir.

Benim genelde ezber taktiğim konuyu hızlıca birkaç kez okumak olmuştur özet çıkarmaktan nefret ediyorum çünkü 😒. Sizde böyle yapıp birkaç kez okuyup sorulara geçebilirsiniz. MEB kitabını okumak ekstra birsey katmaz ama kitap almak istemiyorsanız 12. Sınıf MEB kitabı yeterli olur fena hazırlanmamıştı nasıl olsa sorular oradan çıkacak ☺. Şimdi gelelim fiziğe benzeyen kısımlarına işin matematik kısmı olan denge hız hesaplamalar şunlar bunlar…

adnan menderes üniversitesi sıralama

Bir kere adamakıllı çalışıp bol soru çözün sonra denemelere geçin çok abartılı sorular hariç normal bir çalışma ile soru yapılabilir konulardır bunlar da. Bu tür konularda önemli olan ilk çalışmayı güzel yapıp mantığa oturtmaktır yarı yarıya sorular çözülebilir. Kimya da bir çok konu yapılabilir dostlarım, gözünüzü korkutmasın hatta YKS de sizi öne atan bir ders haline gelebilir, kimyayı halledip kenara atmanın tam vaktidir bence👍🏻 Eğer zaman az kaldı derseniz az soru çıkan zor olan konuları eleyin 😉 kafanız rahat etsin o soruları da Allaha emanet edersiniz artık ☺ eğer 11. sınıfın yazında neler yapabiliriz derseniz özet çıkarın ki lYKS döneminde yardım etsin.Tüm bunlar sizin elinizden gelendir bundan sonrası dua dua dua… Aman bize de dua etmeyi unutmayın 🙋🏻Şimdiden kolay gelsin arkadaşlar Allah kolaylık versin.

Arkadaşlar haftaya ne yazayım? Siz söyleyin: Üniversite Anketi