Zirve Tecrübem 1 – Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Zirve Tecrübem 1 – Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Muhammed Necdet ÖZCAN – Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 

ayt mat soru dağılımı

İyi günler arkadaşlar ;Ben Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisi Muhammed Necdet Özcan , siz gibi yolun başında olan arkadaşlara yardım etmek için bu yazıyı yazıyorum .Umarız beraber bunu başarırız. Öncelikle belli bir hedefiniz olması çok önemli bu cümle genelde havada kalır ,  es geçilir ama ben hem lisemi hem de üniversitemi çok önceden hedef olarak koymuştum. Böylece ne kadarlık çalışmam gerektiğini ne kadar netler yapmam gerektiğini biliyordum. Eğer bir amacım olmasaydı kendimi çok zaman boşluğa atabilirdim. Sonuçta hedefsiz gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.

İlk iki senesini boş geçiren arkadaşlarıma da buradan selam olsun ,yalnız değiller ben de 11 de çalışmaya başladım. Lay lay lom geçen ilk 2 seneyi unutun . Hedefi koyduktan sonraki çalışmalarım ise plan dahilinde oldu . Okula gittiğim o gün ne yapacağım belliydi elimden geldiğince yapardım eksik fazla fark etmez uğraşırdım. Bunu yaparken geriden gelebilirsiniz bazen olmadık şekilde komşular güne gelir ,hop bir Galatasaray maçı hatırlarsınız yada Allah korusun hastalanabilirsiniz. Bunları telafi edin tatillerden kısın ama bunların stresine de düşmeyin . Kimi zaman gidiyom gidemiyom olur netler artmaz hatta düşer, Başlar isyanlar ya neddden olmuyor kanka o kadar çalıştım lafları , bunu ygs ye çok yakın yaşadım 10 net kadar düşürdüm bazen daha fazla birkaç deneme de değil uzun süre böyle oldu burada ise gençler çok çalışmak ve yapamamak devam edebilir durup duaya sarılma zamanıdır. Belki çoğu şeyimi buna borçluyum hep hayırlısını istedim sıkıştıkça Allah’a sığındım namazlar Kuranlar falan falan kafamı çok rahatlattı beni ileri itti.

Okuduğunuz 10 dk kuran süresince 10 soru çözebilirsiniz bu 10 soru da çıkabilir ama o kuran sonucunda duanız kabul olursa suan belki ygs 1.ne bu yazıyı yazmış olurum. İkisini de dene tarafını seç demiyeceğim tabiî ki duayı ihmal etmeden çalışmaya devam et. Ayrıca bunu tek başına değil bir grup arkadaşınla yap kıskançlık gösterme hırslı ol ama hırsını kendinin üstüne katmak için kullan. Ayrıca 11 yazını da boşa götürme, bu yazıyı 12. Sınıfta okuyor olabilirsin belki de geç kaldın ama sen de üzülme be kardeşim şuan okulda böyle yapan arkadaşlarım var cerrahpaşayı kazanmış ama biraz uykundan kısman gerek galiba. Uyku demişken düzeni kesinlikle olmalı benim genelde 11-5 falandı bazen 12-6 bazen de 8 e kadar uyurdum ki tavsiyem erken kalkın gün ölmesin uyanınca elma yiyin kahve için  gözünüz açılsın . Ooo abi ne yaptın sen ya iyice inek asosyal olduk diyebilirsiniz ,ee canım biraz gezin maç yapın tabi. bunları abartmayın da ygsden sonra zengin koca arayan kız capsleri çıkıyor bu capslere erkekleri de katmayalım herkese bir meslek lazım.

Bazen her şeyi yaparsın kazanırsın sonra bi bakmışsın okuyacak güce sahip değilsin kara kara düşünmeye başlarsın bu düşünceye erken kapılırsan ders bile çalışmak istemezsin ama tasalanma yiğidim Allah büyük bunların hepsi yaşandı, yaşadım ,yaşayanları gördüm . Gerçekten o kadar çok kapı açılacak ki haklıymışsınn reyis diyeceksin . Allah’a güvenin gençler boşuna demiyorum ben ,gerisi çok kolay. Zengin arkadaşlar da babalarına desin burs dağıtsın çok dua alırlar he. Velhasıl anlatılacak çok şey var çok sorun çıkar ama hepsinin çözümü var inanın benden yardım isteyen olursa sosyal medya ne güne duruyor gençler bulun beni elimden geldiğince yanınızdayım.

Muhammed Necdet’in diğer yazısı:

hacettepe fransızca öğretmenliği

YAZAR HAKKINDA – Muhammed Necdet ÖZCAN

İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde okuyor.Gezmekten hoşlanıyor.Resimler çiziyor.Sosyal biri.