Zonguldak’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Zonguldak’daki Üniversiteler ve Taban Puanları
Yerleşkesi Zonguldak’ta kurulu olan Bülent Ecevit Üniversitesi;

felsefe bilgi felsefesi

Rektörlüğün bulunduğu merkez kampüs İncivez Yerleşkesi;Hazırlık okullarının ve konservatuvarın olduğu İncirharmanı ve Çaycuma Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi olmak üzere,

Zonguldak ve ilçelerine yayılmış fakülte ve yüksekokulların bulunduğu Devrek, Ereğli, Alaplı, Gökçebey gibi çok sayıda kampüs alanından oluşur.

Günlük ihtiyaçlarını merkez kampüste ve dış kampüslerde bulunan yemekhane ve kantinden karşılayabilirsin. Ayrıca Bülent Ecevit Üniversitesi’nde kampüslerden haberleri alabileceğin “Radyo Karaelmas” isimli bir radyosu ve “Kampüs’ün Sesi” isimli bir de gazetesi var.

Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde başta merkez kampüs ağırlıklı olmak üzere her kampüste ilgi alanına hitap edecek, kişisel gelişimine katkı sağlayabilecek ve sosyal bağlarını daha da güçlendirecek çok sayıda öğrenci kulübü bulunuyor: Kişisel Gelişim ve Kariyer Kulübü, Klasik Müzik Kulübü, Matematik Kulübü, Paten ve Kaykay Kulübü, Sualtı Sporları Kulübü, Tenis Kulübü, Yelken Kulübü, Yoga Kulübü, Grafiti Kulübü, Jeoloji Kulübü, Karikatür Kulübü, Keşif ve Macera Kulübü, Karate Kulübü, Bisiklet Kulübü, Bilardo Kulübü, Bowling Kulübü, Estetik Kulübü, Sounddrug Müzik Kulübü, Vitruvius Tıbbi Çizim Kulübü, Kürek Kulübü vb. bunlardan bazıları. Serbest zamanlarını değerlendirmek için sen de sayısı 150’yi aşan bu öğrenci topluluklarına katılabilirsin.

Her yıl mayıs ayında düzenlenen Bülent Ecevit Üniversitesi Kültür Sanat Haftası ve Üniversite Kültür Şenliği öğrencilerin hazırladıkları gösterilerle sahne aldığı gelenekselleşmiş özel günlerdir.

Kütüphane

İncivez Yerleşkesi’nde bulunan Prof. Dr. Durmuş Kütüphanesi akademik yıl boyunca 7/24 kullanıma açık. Kütüphanede görme engelliler için Gör-İşit Salonu bulunuyor.

  1. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ