Zorlu Maraton

Söze nasıl başlanır bilemedim. Ama en doğrusu sanırım bu senenin zor bir sene olacağını söylemekle başlamak. Açıkçası ben de şaşkınım bu bütün sürecin bitmiş olmasına. Büyük ihtimal Ağustos aylarında siz de bu güzel şaşkınlığı yaşayacaksınız.

tarih konuları lys

Şimdi biraz bu seneden bahsedelim. Bu seneyi en iyi anlatan kelime bence “ yorulmak” . O koşturmacaya, testlere, aile baskısına, öğretmen baskısına, okula, eve, arkadaşlara….. Bu liste böyle gider ve bunların merkezinde bir adet sen olursun. Evet adet dedim. Çünkü bazen bu sıraladıklarım senden bir tane olduğunu unuturlar. BİLİRİM. Bu bütün karmaşaya eğer nasıl yaklaşacağını bilirsen bu sene biraz daha baş ağrısız geçer.( eğer yazıma okey verirlerse bu kısmı anlatırım daha sonra ) Hadi diyelim dengeyi sağladın okulda ya da kursunda düzenli bir şekilde deneme sınavı uygulanır. Bu sefer de hep sınavlardan söz açılır. Sen hala 90 larda mısın? Aaa ben sınavı erken bitiriyorum sen hala son dakika da mı çıkıyorsun? Bu konuda nasıl yanlış yaparsın? Bu tip soruları artık kaçırmaman gerek.. Daha neler neler neler duyacaksın, ben şimdiden hazırlıyorum aklını bunlara.Okuldu sınavdı kurstu hocaydı derken akşam ettin zaten. Bu sefer de ev süreci başlar. Sürekli bir şeylerin yetmemesi, senin erken uyumalarına olan takıntıları (zaten uykun geldikten sonra çalışsan kaç yazar?) kendilerini kısıtlamaları ve bunu hep dile getirmeleri( biz hiçbir zaman bizi evde tek bırakmalarına hayır demeyiz halbuki) ve daha neler neler.

İşte güzel ÜNİVERSİTE ADAYI sen bunların hepsini hallederek çok güzel bir 2018 yazı geçireceksin. Biz bir aile olarak hep senin yanında olacağız. Sadece kendine güven ve şunu aklından çıkarma ben yapabiliyorsam sende yapabilirsin.
Cemi’den Sevgilerle

Devamı Gelecek…

Gelsin mi?  🎈